Příběh Lišky

14. července 2010 v 22:00 | Pájuš

Takže tady máte příběch Lišky která chtěla získat sukýnku s hedvábí. Tady máte barvi kdo co mluví:

Liška

Miška

Len

Žába

Papoušek

Ježek

Pavouk

Mravenec

Rak

Rákosníček

Vypravěč (Já)

Tak a tedy jste se právě dočkali LPS lišky a jejího příběhu!

______________________________________________________________________________
Tady mě máte! volá Liška. Právě vylezla ze své skríše. Těch pokladů co Jsem v noře našla. Kuličku, hřebík, knoflík, i zrcátko. Ale kam je dám? A co to tu visí na šňůře? Sukínka z hedvábí a s kapsami. Ta je hezká! A co by se všechno do kapes vešlo! Myško, milá miško, nevíš, kde bych takovou sukínku dostala? Nevím, řekla miška, ale možná bi ti poradili tamhle ty kytičky.
liška + myška
Ty moje modrooranžová kytičko, pověz mi, kde bych dostala takovou hedvábnou sukýnku? Povím, to víš, že povím. Jmenuji se Len. Když uděláš, co ti poradím, budeš mít takovou i ty. Udělám, udělám všechno, co je třeba. Potřebuji zalít, řekl Len, mám žízeň. Dones mi vodu a uvidíš, jak pěkně porostu. Liška nosila vodu, zalévala len a len rostl. Rostl a zrál, až uzrál. A teď ti poradím, co udělat dál, řekl len. Liška kývala hlavou, že si dá ráda poradit.
Liška + len
Len vytrhala a svázala do otýpky. Pak jej donesla k rybníku a namočila do vody. Kvák, zavolala na lišku žába, počkej, pomohu ti. Často jsem viděla, jak se len namáčí. ale načpak potřebuješ, liško, len? Na sukínku přece, řekla liška. Ze lnu bude plátno a z plátna se šije sukínka. To bude krása, až ji budu mít! Sukínku z hedvábí a s velikými kapsami!
Liška + Žabka
Když s elen hodně namočil, vynesla jej liška na břech.

sorry ale pokračovat a vibarvovat budu příště

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama